کتاب زندگی «سلمان فارسی(رض)»

1497 تعداد بازدید این مطلب
۱۳+

شناخت تاریخ اسلام و زندگانی یاران رسول‌اکرم (ص) بهترین وسیله‌ی تقویت ایمان و زنده شدن عاطفه‌ی دینی در وجود ما مسلمانان می‌باشد. به این ترتیب، ما به هدف زندگی خود پی خواهیم برد. و در نتیجه خود را موظّف خواهیم دانست که با متابعت و پیروی از دستورات پیامبر اسلام ص و اصحاب ایشان، محبّت دنیا را از دل خود بیرون آورده و هیچ هدفی جز عشق به خداوند متعال و رسیدن به بهشت جاویدان نداشته باشیم.

در این کتاب، از زندگی و صفات شخصیّتی یاد می‌شود که جاه و مقام و لذت‌های دنیا را در راه رسیدن به حقّ و حقیقت کنار گذاشته و انواع سختی‌ها را تحمّل نموده و با اخلاص و ایمان به مقام و منزلتی رسیده که به حقیقت آرزوی هر انسان عاقلی می‌باشد.

در سیرت این شخصیّت بزرگوار، درس‌ها و عبرت‌های بسیاری نهفته که در این دوره‌ی تاریک، هر یک از آن‌ها راهنمای مفیدی برای ما مسلمانان می‌باشد.

آری! این کتاب در سیرت حضرت سلمان‌فارسی نوشته شده که حقیقت آیه‌ی: ﴿وَٱلَّذِینَ جَٰهَدُواْ فِینَا لَنَهۡدِیَنَّهُمۡ سُبُلَنَا﴾ [العنکبوت: ۶۹] – «و آنانکه جهاد کردند در راه ما البته دلالت کنیم ایشان را به راه های خود» را به ما نشان داده ، به امید این که تلاش حقیر در نوشتن سیرت این بزرگوار، در بارگاه ایزد منان مقبول و خواننده‌ی گرامی را بهره‌مند سازد.(برگرفته از سخن مولف)

این مطلب را از دست نده:  نرم افزار اندروید «راهنمای مناسک حج و عمره»

مشخصات

 

۱۳+
          

تبلیغات متنی در سنت دانلود کانال خود را در سنت دانلود تبلیغات کنید t.me/sepahi2001

نویسنده مطلب: سنت دانلود

3 دیدگاه در “کتاب زندگی «سلمان فارسی(رض)»

 • محمد

  (۱۳۹۴/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۸ ب٫ظ)

  سلمان (رضی الله عنه) از صحابی خدا بعد از فوت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) حاضر به بیعت با ابوبکر (رضی الله عنه) نشد و به سمت علی (کرمه الله وجهه) گروید. این عین تاریخ و مطابق با صحیحین است. این که این جا آوردید به لحاط سندی مشکوک می باشد.

  ۳+

 • r

  (۱۳۹۴/۰۱/۱۳ - ۲:۴۳ ق٫ظ)

  سلمان فارسی یکی از یاران حضرت علی بوده در متن اشاره نشده بود
  در ضمن متن شبهاتی هم داشت( همه ماجرا را بذارید نه قسمتی از آن و دلیل اصلی نه احتمالات نویسنده)

  ۲+

  • سنت دانلود

   (۱۳۹۴/۰۱/۱۳ - ۹:۳۸ ق٫ظ)

   با سلام خدمت شما
   ما مسئول بیان نمودن عقاید خودمون هستیم نه شما برادر عزیز

   ۱+

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *