لغتنامه عربی «مقاییس اللغه»

1540 تعداد بازدید این مطلب
۶+

«مقاییس اللغه» بهترین کتابی که می تواند راهنمای ما در یافتن معانی ریشه ای الفاظ قرآن باشد. کتاب المقاییس، نگارش احمدبن فارس بن زکریا،متوفای سال ۳۹۵ است.این کتاب در شش جلد در مصر چاپ شده و تمام سعی مؤلف کتاب این است که معانی ریشه ای الفاظ را دراختیار ما بگذارد ؛ آن گاه یادآور می شود که معانی دیگر چگونه به تدریج از این ریشه اشتقاق یافته و به ظاهر به صورت معانی مستقلی درآمده اند.امروز چه بسا در کتاب های لغت،برای برخی الفاظ ده معنا مشاهده می شود و انسان تصور میکند که این لفظ، برای ده معنا وضع شده و دارای معانی ده گانه است ؛ ولی وقتی به کتاب المقاییس مراجعه می کند، روشن می شود که این لفظ یک معنا بیش ندارد و دیگر معانی، صورت های گوناگون آن معنای اول است که به مرور زمان، رنگ تعدد و معنای مستقل به خود گرفته است.

 

این لغتنامه گرانسنگ و مفید می تواند کتاب مهمی برای یک پژوهشگر زبان عربی باشد که ازآن برای یافتن معانی ریشه ای الفاظ استفاده کند. امیدواریم این لغتنامه مورد استفاده شما عزیزان باشد و برای شما مفید واقع گردد.


مشخصات 

  • نام کتاب: معجم مقاییس اللغه
  • زبان: عربی
  • تعداد جلد: ۶ جلد + مقدمه
  • فرمت: pdf
این مطلب را از دست نده:  زندگی نامه مولانا الیاس کاندهلوی (رح) PDF & APK

 

دانلود نرم افزار کمکی برای رایانه 

دانلود نرم افزار کمکی برای موبایل (اندروید)

 

 

۶+

کتابخانه مجازی اهل سنت را ببینید | برای مشاهده کلیک کنید دسترسی به دهها کتاب و نرم افزار اسلامی با فرمت های مختلف برای موبایل و رایانه https://t.me/joinchat/AAAAAD7GpwX1MLKu6FdWNg

نویسنده مطلب: سنت دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *