سخنرانی کردی ماموستا کریکار | امام زین العابدین – مردی از دیار بهشت

880 تعداد بازدید این مطلب
۱۹+

امام زین العابدین (رح) فرزند سیدنا حضرت حسین (رض) و نواده پیامبر (ص) یکی از بزرگان و عرفای بزرگ دوران خویش بودند. تا جایی که ایشان به خاطر کثرت عبادت در بارگاه پروردگار به “زین العابدین” یعنی زینت عبادت گذاران لقب گرفتند.

در این سخنرانی زیبا از عالم محبوب کرد ماموستا کریکار شما گوشه از فضایل و حالات حضرت امام زین العابدین (رض) را می شنوید. این سخنرانی به زبان فارسی زیرنویس گردیده است.

هم اکنون این سخنرانی زیبا را به صورت تصویری به دو صورت کیفیت بالا و کیفیت پایین به ترتیب مخصوص رایانه و موبایل از سنت دانلود دریافت نمایید.


مشخصات

 • نام فایل: سخنرانی کردی ماموستا کریکار
 • موضوع: امام زین العابدین – مردی از دیار بهشت
 • زیرنویس فارسی: دارد
 • منبع: سنت دانلود

 

نسخه کیفیت بالا

 

نسخه کیفیت پایین

 

۱۹+
این مطلب را از دست نده:  کتابچه اندروید «مسائل موبایل»
          
تبلیغات متنی در سنت دانلود کانال خود را در سنت دانلود تبلیغات کنید t.me/sepahi2001

نویسنده مطلب: سنت دانلود

4 دیدگاه در “سخنرانی کردی ماموستا کریکار | امام زین العابدین – مردی از دیار بهشت

 • رهارستگار

  (۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۷:۳۸ ب٫ظ)

  سلام علیکم
  وقتی خورشید وجود دارد مراجعه به شمع کار خطایی است اگر امام سجاد (ع) فرزند امام حسین بن علی (ع) صاحب این فضایل است پس کجاست درایتی که دریابد حق و حقیقت اینجاست و نباید آن را از جای دیگر جست وقتی از ارادت امام شافعی در خصوص اهل بیت پیامبر مطالعه میکنم وفرمایش ایشان در خصوص خانواده رسول خدا را میخوانم ارادت ایشان به امیرالمومنین علی(ع) و زهرای مرضیه(س)و فرزندانشان و در منابع اهل سنت احادیث فراوان از رسول خدا در خصوص ۱۲فرزندش میخوانم تعجب میکنم که چرا ملت رسول خدا فرقه فرقه هستند
  به فرموده پیامبر مکرم (ص): حق با علی است و علی با حق است

  ۰

 • رهارستگار

  (۱۳۹۵/۰۳/۳۱ - ۷:۲۵ ب٫ظ)

  سوال ۱: شیعیان دلایل متعدد حدیثی و قرآنی دارند برای خلافت حضرت علی ، حال سوال اینجاست که آیا شما برادران عزیز اهل سنت دلیلی برای خلافت ابوبکر و عمر و عثمان بعد ازپیامبر دارید

  سوال ۲ : همانطوری که می دانید ابوحنیفه اولین پیشوای اهل سنت در سال ۸۰ (هشتاد) هجری قمری یعنی قریب به ۶۹ ( شست و نه ) سال و اندی بعد از وفات پیامبراکرم صلی الله علیه وآله وسلم تازه به دنیا آمده است و مالک بن انس در سال (۹۳ ه .ق ) و محمد بن ادریس شافعی در سال (۱۵۰ ه.ق) و احمد بن حنبل در سال ( ۱۶۴ ه. ق )به دنیا آمده اند .
  حال سؤال ما این است که در این مدت زمان (یعنی ۶۹ سال بین وفات پیامبر اکرم و تولد ابوحنیفه و تشکیل دادن فرقه حنفی ) مسلمانان چه دینی داشتند . آیا این امامان شما حتی یک بار هم پیامبر را دیده اند .؟

  سوال ۳ : همان گونه که میدانیم مذاهب چهار گانه اهل سنت هر کدام از دیگری گرفته شده اند به این ترتیب که مالکی از حنفی گرفته است ، شافعی از مالکی گرفته است و حنبلی هم از شافعی گرفته است. و ابوحنیفه خود شاگرد امام جعفر صادق بوده است و در این مورد میگوید اگر آن دو سال (منظور دو سالی است که در محضر امام صادق درس خوانده است) نبود نعمان هلاک میگردید.

  نمونه زیر را در نظر بگیرید

  روزى ابوحنیفه براى ملاقات با امام صادق (ع ) در خانه امام آمد، و اجازه ملاقات خواست امام اجازه نداد. ابوحنیفه گوید: دم در مقدارى توقف کردم تا اینکه عده اى از مردم کوفه آمدند، و اجازه ملاقات خواستند، به آنها اجازه داد. من هم با آنها داخل خانه شدم وقتى به حضورش رسیدم گفتم : شایسته است که شما نماینده اى به کوفه بفرستید و مردم آن سامان را از ناسزا گفتن به اصحاب محمّد نهى کنید. بیش از ده هزار نفر در این شهر به یاران پیامبر ناسزا مى گویند.
  امام : مردم از من نمى پذیرند.
  ابوحنیفه : چگونه ممکن است سخن شما را نپذیرند در صورتى که شما فرزند پیامبر خدا هستید؟
  امام : تو خودت یکى از همانها هستى که گوش به حرف من نمى دهى . مگر بدون اجازه من داخل خانه نشدى ؟ و بدون اینکه بگویم نشستى ؟ و بى اجازه شروع به سخن گفتن ننمودى ؟ شنیده ام که تو بر اساس قیاس فتوا مى دهى
  ابوحنیفه : آرى .
  امام : واى بر تو اولین کسى که بر این اساس نظر داد شیطان بود.
  وقتى که خداوند به او دستور داد که به آدم سجده کند، گفت : من سجده نمى کنم ، زیرا که مرا از آتش آفریدى و او را از خاک و آتش گرامى تر از خاک است.
  سپس امام براى باطل بودن قیاس مواردى از قوانین اسلام را که بر خلاف این اصل است ذکر نمود) و فرمود:
  به نظر تو کشتن کسى به ناحق مهمتر است یا زنا؟
  ابوحنیفه گفت : کشتن کسى به ناحق .
  امام : بنابراین اگر عمل کردن به قیاس صحیح باشد، پس چرا براى اثبات قتل دو شاهد کافى است ولى براى ثابت نمودن زنا چهار شاهد لازم است ؟ آیا این قانون اسلام با قیاس سازگار است ؟
  ابوحنیفه : نه .
  امام : بول کثیف تر است یا منى ؟
  ابوحنیفه : بول .
  امام : پس چرا خداوند در مورد اول مردم را به وضو گرفتن امر کرده ، ولى در مورد دوم دستور غسل کردن صادر فرموده ؟ آیا این حکم با قیاس سازگار است ؟
  ابوحنیفه : نه .
  امام : نماز مهمتر است یا روزه ؟
  ابوحنیفه : نماز.
  امام : پس چرا بر زن حائض قضاى روزه واجب است ولى قضاى نماز واجب نیست ؟ آیا این حکم با قیاس سازگار است ؟
  ابوحنیفه : نه .
  امام فرمود: شنیده ام که این آیه را ((ثم لتسئلن یومئذ عن النعیم )) یعنى (در روز قیامت بطور حتم از نعمتها سؤ ال مى شوید) چنین تفسیر مى کنى که : خداوند مردم را از غذاهاى لذیذ و آبهاى خنک که در فصل تابستان مى خورند مؤ اخذه و بازخواست مى کند.
  ابوحنیفه گفت : درست است من این آیه را این طور تفسیر کرده ام .
  امام فرمود: اگر مردى تو را به خانه اش دعوت کند و با غذاى لذیذ و آب خنکى از تو پذیرایى کند و بعد براى این پذیرایى به تو منت بگذارد، درباره چنین کسى چگونه قضاوت مى کنى ؟
  ابوحنیفه گفت : مى گویم آدم بخیلى است .
  امام فرمود: آیا خداوند بخیل است تا اینکه در روز قیامت در مورد غذاهایى که به ما داده ما را بازخواست کند؟
  ابوحنیفه گفت : پس مقصود از نعمتهایى که قرآن مى گوید انسان مؤ اخذه مى شود چیست ؟
  امام فرمود: مقصود نعمت دوستى ما خاندان رسالت و اهل بیت است .

  برادران عزیز اهل سنت این سوالهای یکی از امامان مذهب چارگانه اهل سنت از امام جعفر بوده است .به نظر شما کدامیک از این ۲ شایسته امامت و پیروی هستند (شاگرد یا استاد).

  سوال ۴ : این سوال مربوط به عدالت صحابه میشود ؛ فرض کنید الآن میدان جنگ صفّین برپا شده، شما به کدامیک از این دو صف جنگ ملحق مى شوید، صف على(علیه السلام) یا صف معاویه؟

  نمونه دیگر هم حادثه عاشورا است .سرور جوانان اهل بهشت در یک طرف و افراد یزید هم طرف دیگر هستند . شما به کدامیک از این طرفین ملحق میشوید ؟

  ۰

 • جواد

  (۱۳۹۴/۱۱/۱۹ - ۹:۵۲ ق٫ظ)

  با سلام خسته نباشید لطفا بیانات مولانا طارق جمیل را بیشتر بزارید

  ۰

 • م.پوراحمد

  (۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۸:۲۷ ق٫ظ)

  الله ازتون راضی باشه. وتوفیق روزافزون نصیب بفرماید.

  ۱+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی *